Text: -A A +A

Управителите на хотели планират, организират и управляват дейността на хотели, мотели и други подобни места за настаняване.

Клас: Ръководители

Код по НКПД: 1411

Управителят на хотел има следните основни длъжностни задължения:

  • управлява и контролира дейностите по резервация, рецепция, обслужване по стаи и почистване;
  • контролира дейностите по охрана, поддържане на имуществото и градините;
  • планира и управлява дейности на ресторанти и питейни заведения, и организира конференции в рамките на хотела, който управляват;
  • спазва различни закони и наредби (например, за продажба на спиртни напитки, хазарта и други)
  • оценява и анализира удовлетворението на клиентите;
  • контролира счетоводните дейности и дейностите по продажби;
  • участва при разработването на бюджета на предприятието;
  • контролира подбора, обучението и наблюдението на персонала;
  • осигурява съответствие с наредбите и изискванията за здравословни и безопасни условия на труд;
  • предоставя на клиентите туристическа информация и организира посещения на туристически атракции и транспорт.

Длъжности за тази професионална група:

  • Ръководител, отдел в хотел
  • Управител, хотел
  • Управител, мотел
  • Управител, пансион
  • Собственици на малки места за настаняване и къщи за гости, които предлагат настаняване и ограничени услуги по предлагане на храна срещу заплащане и за които управлението и контрола на персонала не е съществена част от работата им, се класифицират в друга група.
  • Изпълнителните директори и специализираните ръководители на компании за управление на хотели или хотелски вериги се класифицират в друга група.

Не включва:

  • Собственик, къща за гости
Прочетено: 3,630 пъти Източник на статията: Портал Кариерист | 21.02.2013г.

Кликнете върху социалния бутон и споделете тази статия с приятели!